Zaburzenia erekcji zdarzają się w każdym wieku bez względu na to, na jakim etapie życia seksualnego znajduje się mężczyzna. Chociaż większość młodych Panów  nie przyznaje się otwarcie, że ma problemy z zadowoleniem swojej partnerki, mimo to warto wiedzieć, że jest to sytuacja całkowicie normalna. Jak sobie radzić z zaburzeniami erekcji? Obniżeniem libido?

Przyczyny problemów z potencją
Jeżeli mężczyzna ma problemy z erekcją, wówczas jego pewność siebie znacząco spada, co więcej jego samoocena jest zaniżona. W skrajnych przypadkach może prowadzić do stanów depresyjnych, a nawet depresji. Przyczyny zaburzeń depresji w młodym wieku mogą być różne, niemniej jednak, jeśli mężczyzna jest zdrowy i nie przyjmuje żadnych leków, problemem może okazać się niezdrowy tryb życia. Zmęczenie, permanentny stres, niewystarczająca ilość snu – takie czynniki mogą prowadzić do tego, że życie seksualne nie będzie satysfakcjonujące ani dla kobiety, ani dla mężczyzny. Zaburzenia erekcji, niemożność osiągnięcia albo utrzymania wzwodu to poważny problem. Przyczyny oczywiście mogą być różne, mogą mieć podłoże neurologiczne, hormonalne, naczyniopochodne, anatomiczne lub farmakologiczne.

Problemy z potencją w młody wieku, dotyczą jednak głównie przemęczenia, które jest stałe. Obecnie większość z nas żyje bardzo szybko, w biegu jemy posiłki, często nie dosypiamy, a to może poważnie odbić się na naszym zdrowiu, ale również sprawności w łóżku. Bardzo ważne jest to, aby dbać o siebie i się wysypiać, a także dać sobie czas na odpoczynek. Inaczej bardzo szybko stracimy motywację do pracy, a nasze życie intymne nie będzie satysfakcjonujące.