Nadciśnienie tętnicze może upośledzać bardzo wiele narządów, znacznie pogarsza jakość życia, co więcej zwiększa ryzyko zawału oraz udaru mózgu. To, dlatego ważne jest to, aby je leczyć we właściwy sposób. Niestety w przypadku mężczyzn nadciśnienie tętnicze może prowadzić także do problemów ze wzwodem, co uniemożliwia odbycie satysfakcjonującego stosunku seksualnego.

Co nadciśnienie ma wspólnego z zaburzeniami erekcji?
Za nadciśnienie odpowiada nadmiar złego cholesterolu. Gdy jest za dużo związków tłuszczowych we krwi, wówczas zaczynają się one odkładać w naczyniach. Tak powstają blaszki miażdżycowe, które utrudniają przepływ krwi i zwiększają ciśnienie. Dobrze, ale jaki ma to związek z zaburzeniami erekcji? Otóż okazuje się, że bardzo duży. Aby u mężczyzny mogła wystąpić erekcja, wówczas do penisa musi napłynąć krew. W przypadku, gdy tętnice doprowadzające krew są zwężone, wówczas mimo podniecenia ciała jamiste nie wypełniają się odpowiednią ilością krwi, co skutkuje brakiem lub niemożnością utrzymania erekcji.

Jak sobie radzić z nadciśnieniem?
Chociaż wielu lekarzy w przypadku rozpoznania decyduje się na przepisanie leków, prawda jest taka, że to my mamy największy wpływ na to, czy nasz stan zdrowia się poprawi, czy wręcz przeciwnie. W przypadku nadciśnienia zmiana trybu życia jest konieczna, aby móc cieszyć się zdrowiem. Dieta powinna być bogata w warzywa i owoce, warto ograniczyć spożywanie mięsa oraz ciężkostrawnych, smażonych potraw. Ważny jest także ruch, regularna aktywność fizyczna to w tym przypadku konieczność. Chociaż zmiana trybu życia wcale nie jest takim prostym zadaniem, jak może się wydawać, jednak mimo wszystko warto zawalczyć o siebie i swoje zdrowie.