Mały penis: lepiej wybrać się na operację czy robić ćwiczenia?

Badania statystyczne wskazują, że aż 50% mężczyzn w Polsce jest niezadowolonych z rozmiaru swojego penisa. Nie ma chyba żadnego mężczyzny, który nie chciałby, aby jego przyrodzenie było dłuższe lub grubsze. Jednocześnie podobnych oczekiwań czy pretensji do rozmiarów członków swoich partnerów nie mają kobiety. Tak naprawdę w przypadku stosunku pochwowego rozmiar członka ma niewielkie znaczenie. Mimo tego, wielu mężczyzn robi wszystko, aby powiększyć swojego penisa. Istnieje wiele skutecznych metod, np. ćwiczenia lub nawet specjalne operacje powiększenia penisa. 

Czy wielkość penisa ma znaczenie?

Panowie od zawsze zastanawiają się, czy ich przyrodzenia mają na pewno odpowiednią długość i grubość. W końcu to jeden z najważniejszych wyznaczników ich męskości. Aż 50% mężczyzn w Polsce uważa, że ich członek ma nieodpowiedni, zbyt mały rozmiar. Badania przeprowadzone przez seksuologów wskazują, że średnio długość członka wśród mężczyzn w Polsce wynosi około 12-16 centymetrów. Jest to wynik mieszczący się w normie dla ludności europejskiej. Oznacza to, że zdecydowana większość panów jest po prostu przewrażliwiona, a ich przyrodzenia z punktu widzenia fizjologicznego mają odpowiedni rozmiar. Dla kobiet długość penisa nie pełni praktycznie żadnego znaczenia. Panie prędzej zwracają uwagę na jego grubość. Jest to uwarunkowane tym, iż największy wpływ na doznania odczuwane przez kobietę w trakcie seksu wpływa odpowiednia stymulacja bocznych ścianek pochwy. Im członek jest grubszy, tym lepsza jest stymulacja punktu G.

Oczywiście, mimo tego iż według statystyk większość mężczyzn w Polsce ma penisa o prawidłowych rozmiarach, są również tacy, u których przyrodzenie rzeczywiście ma nieodpowiedni, zbyt mały rozmiar. Jeżeli mężczyzna ma jakiekolwiek obawy co do długości swojego penisa i chciałby coś z tym zrobić, powinien jak najszybciej udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który później skieruje go do androloga, seksuologa lub urologa w zależności od potrzeb. Na kompleks małego członka mogą wpływać nieprzyjemne doświadczenia z przeszłości. Porada uzyskana od lekarza z pewnością pomoże mężczyźnie odzyskać pewność siebie. Jeżeli zostaną stwierdzone jakiekolwiek wady w anatomii penisa, wówczas specjalista może na przykład skierować pacjenta na wykonanie operacji powiększenia penisa. Istnieje także sporo wysoce skutecznych ćwiczeń na wydłużenie członka.

Operacja wydłużenia penisa – jakie efekty daje?

Operacja wydłużenia penisa to zabieg, który jest wykonywany naprawdę bardzo rzadko. Trwa on dwie godziny oraz realizuje się go z wykorzystaniem znieczulenia ogólnego. Dzięki niemu możliwe jest wydłużenie członka o około 3 centymetry w stanie spoczynku. Z kolei podczas erekcji członek będzie mógł powiększać się o zaledwie 1 centymetr. Operacja polega na zluzowaniu wiązadeł mocujących ciała jamiste w kości łonowej. Powoduje to, iż członek wysuwa się bardziej do przodu. Około miesiąc po przeprowadzonym zabiegu mężczyzna powinien zachować pełną wstrzemięźliwość seksualną. Warto wiedzieć, że przeprowadzenie takiej operacji nie daje pełnej gwarancji, iż penis ulegnie powiększeniu. 

Domowe ćwiczenie na powiększanie penisa

Istnieją również sprawdzone, domowe sposoby na powiększanie penisa. Na czym one polegają? Oto instrukcja. Mężczyzna powinien mocno objąć podstawę wiotkiego członka, a następnie przesuwać nim w stronę żołędzi. Mocny ruch spowoduje, że do ciał jamistych prącia napłynie krew, co najprawdopodobniej wywoła erekcję. Takie ćwiczenie należy wykonywać cyklicznie co dwa dni.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>