Kamasutra- czym jest i czego może nas nauczyć?

Kamasutra znana jest chyba każdego dorosłemu mężczyźnie i kobiecie. Kojarzy się ona z poradnikiem, zawierającym wiele obrazków. Wbrew wszelkim przekonaniom, nie jest to jedynie książka opisująca pozycje seksualne, gdyż dotyczy ona wszystkich aspektów miłosnych zbliżeń. Kamasutra opisuje przede wszystkim istotę miłości. Poradnik ten zyskał popularność na całym świecie. Można go nabyć również w języku polskim, co ważne, dostępna jest nie tylko książka, ale także film.

Czym jest Kamustra?

Książka opowiadająca o tajnikach seksu ma aż ok. 1800 lat, a jej autorem jest Watsjajan. Opisywał on sposób, w jaki przez miłość można doświadczyć bóstw, gdyż wyznawał on hinduizm. Twierdził on, że jeśli przyjemność cielesna daje szczęście, to jest tak samo dobra dla bóstw, jak oddanie się w życiu jedynie religii. W hinduizmie „sutra” jest rodzajem aforyzmu, krótko ukazanej mądrości, natomiast Kama jest to imię bogini, które oznacza przyjemność. Według autora poradnika przyjemność odczuwana z miłosnych uniesień jest rodzajem sztuki, którą należy opanować. Seksu trzeba się więc nauczyć, jak każdej innej rzeczy.

Czego dokładnie można nauczyć się z poradnika?

Kamasutra jest zbiorem wszelkich informacji o miłości oraz uczuciach pomiędzy ludźmi. Nie sprowadza się więc tylko i wyłączne do kwestii seksualnych. Książka ta jest niezwykle bogatym poradnikiem, który ukazuje nam wizję jego autora dotyczącą udanego i szczęśliwego związku. Co znajdziemy w kamasutrze? Znajduje się tam między innymi temat dotyczący uwodzenia kobiet, wyboru odpowiedniej partnerki, oraz interpretacji wszelkich gestów kobiety względem mężczyzny. Kobiety także znajdą tam wiele ciekawych porad dla siebie. Zostały tam zawarte informacje o tym, w jaki sposób rozpoznać męskie zainteresowanie swoją osobę, jak właściwie zadbać o swój wizerunek, aby być w oczach mężczyzny bardziej pożądaną, czy to, w jaki sposób zerwać z kochankiem. Dowiemy się z niej dużo również na temat samej sfery seksualnej, czyli tego, w jaki sposób zainicjować stosunek, jak poprawić sprawność seksualną czy przełamać nieśmiałość. Co ciekawe, autor umieścił tam również informacje o tym, jak traktować kobiety lekkich obyczajów.

Kamasutra jest bogata w porady ze sfery towarzyskiej, można dowiedzieć się z niej, jak się prawidłowo zachowywać wśród znajomych czy jak można spędzać wolny czas. Uczy również tego, jak powinno się zachować wobec swojej współmałżonki. Jest to więc obszerna książka dotycząca wielu aspektów życia, która pomimo swojego wieku, jest dosyć uniwersalna. Wiele porad w niej zawartych, pasuje do aktualnych czasów. Najczęściej jednak osoby decydują się na zakup książki z tego względu, iż chcą pogłębić swoje umiejętności w sztuce miłosnej. Ta część książki jest dosyć obszerna i stanowi pokaźny zbiór wskazówek, technik i pozycji seksualnych. Kamasutra jest świetnym pomysłem na prezent dla drugiej połówki. Parze pomoże ona wskoczyć na nowy poziom doznać erotycznych, zwiększyć swoje umiejętności i wprowadzić w sferę intymną nieco więcej urozmaicenia.

Kamasutra- ile znajdziemy w niej pozycji?

Poradnik ten dosyć obszernie opisuje pozycje seksualne. Możemy nawet nie przypuszczać, jak duża może być kreatywność w tej sferze życia. Kamasutra daje nam przykłady bardzo ciekawych i nietypowych pozycji. Oryginalna książka, co ciekawe nie zawierała żadnych ilustracji, a jedynie opis słowne. Wśród 64 łóżkowych pozycji znajdziemy te: klasyczne (kobieta na dole, partner na górze), stojące (doskonałe dla urozmaicenia pożycia), siedzące (pomagają w pogłębieniu więzi pomiędzy partnerami), klęczące (dla głębokiej penetracji).

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>