Witamy na stronie SP nr 34 w Bydgoszczy ::

     

[Rozmiar: 163574 bajtów]
Nowości!
21.01.2018 r.Przedszkole

16.01.2018 r. Aktualności

03.01.2018 r.Zebrania

24.11.2017 r.English version


O NAS
:: STRONA GŁÓWNA
:: UBEZPIECZENIE 2017/18
:: E-DZIENNIK
:: AKTUALNOŚCI
:: CO NAS WYRÓŻNIA?
:: PLAN LEKCJI
:: KALENDARZ
:: PROJEKTY UNIJNE
:: ZEBRANIA
:: FOTOALBUM
:: PRZEDSZKOLE

RADA RODZICÓW
:: PREZYDIUM RADY RODZICÓW
:: KONKURSY
:: GALERIA

REKRUTACJA I DOKUMENTY
:: REKRUTACJA DO
    ODDZIAŁÓW PRZEDSZK.

:: REKRUTACJA DO KLASY I SP
:: AKTY PRAWNE

PRACOWNICY
:: DYREKCJA
:: NAUCZYCIELE
:: PEDAGOG
:: ADMINISTRACJA

DLA UCZNIÓW
:: BEZPIECZNY INTERNET
:: KĄCIK UCZNIA
:: ZAJĘCIA DODATKOWE

NIE TYLKO NAUKA
:: WYMIANA MIĘDZYNAROD.
:: SPORT NAJMŁODSZYCH
:: WOLONTARIAT
:: ZESPÓŁ MELANGE
:: PROJEKT EDUKACYJNY
:: SKPZ ANIMALS
:: NASZE BOISKO ORLIK
:: HISTORIA
:: KONKURSY
PRZECZYTAJ KONIECZNIE
www.ratujzsercem.pl

www.bip.oswiata.bydgoszcz.pl


www.oplawiec.com.pl

www.parafiaoplawiec.pl


www.dzieckowsieci.pl


       
Aktualności
:: Z WIERSZEM W NOWY ROK – KONKURS RECYTATORSKI
Znamy już laureatów konkursu recytatorskiego Z WIERSZEM W NOWY ROK. Pierwsze miejsce zajął Janek Bondyra z klasy IVb, drugie – ex aequo – Julia Kostańska z klasy IVb i Aurelia Rodzik z klasy IIb, trzecie – również ex aequo – Weronika Brzeska z klasy IVa i Kinga Czajkowska z klasy IIa. Wyróżnienia otrzymali uczniowie z klasy IVa: Victoria Szymańska i Kuba Czajkowski. GRATULUJEMY!!!
[Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów]

Beata Partyka

Dodano 16.01.2018.


:: Żywe lekcje historii
3 stycznia 2018 roku gościliśmy w naszej szkole Teatr Historyczny „Chorągiew Komturstwa Gniewskiego” z żywymi lekcjami historii. Młodsi uczniowie mogli zobaczyć jak w starożytnej Grecji i Rzymie wyglądały stroje mężczyzn i kobiet, jakie były obyczaje czy elementy uzbrojenia. Poprzez zabawę przyswajali sobie nowe fakty z przeszłości. Starsi natomiast poznali historię „Długiego wieku XIX” - było mnóstwo śmiechu i zabawy. O tym jak wyglądały lekcje możecie przekonać się już niedługo w Fotoalbumie.
Dodano 08.01.2018.


:: Kolejny sukces Kamili
Kolejnym sukcesem może pochwalić się Kamila Kopalska uczennica kl. III a. 10 grudnia 2017 r. z rąk Prezydenta Miasta Pana Rafała Bruskiego odebrała wyróżnienie za udział w miejskim konkursie "Bydgoska Kartka Bożonarodzeniowa". Jesteśmy dumni z takiej reprezentantki naszej szkoły.
[Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów]

Barbara Boniek

Dodano 2.01.2018.


:: "Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni" 
Kamila Kopalska -uczennica klasy IIIa zdobyła III miejsce w międzyszkolnym konkursie "Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni", zorganizowanym przez SOSW nr 3 w Bydgoszczy. Gratulujemy i zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w kolejnych konkursach.

Barbara Boniek

Dodano 2.01.2018.


:: Świątecznie
W Szkole Podstawowej nr 34 przez cały przedświąteczny tydzień czuć było atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie dekorowali sale, stroili choinki, samodzielnie robili piękne świece z wosku. W czwartek od godziny 16.30 w sali gimnastycznej zabrzmiały piękne kolędy i pastorałki śpiewane przez zespół Melange oraz Scholę, a także zebranych gości. Pani Lidia Januszewska wraz z Radą Rodziców nagrodziła dzieci uczestniczące w konkursie plastycznych "Boże Narodzenie w moim domu". Maluszki z klasy 0 i IIa przygotowały przepiękne jasełka i występy. Każdy mógł zakupić na Kiermaszu zorganizowanym przez Radę Rodziców ozdoby świąteczne lub upieczone słodkości. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na festyn rodzinny dla uczniów naszej szkoły. W piątek od samego rana do sal lekcyjnych zaglądał Święty Mikołaj, który obdarowywał słodkościami. Po przygotowaniu stołów dzieci wspólnie z wychowawcami zasiedli do klasowych wigilii.
Dodano 2.01.2018.


:: Świeczki
21.12.17 odbyły się warsztaty świecowe - świąteczne dla uczniów naszej szkoły. Wzięły w nich udział dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum.

Justyna Mirkiewicz

Dodano 2.01.2018.


:: Świątecznie w Biskupinie
Dnia 11.12.2017 roku klasy 4a 4b i 5 wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Biskupina. Dzieci podczas tej wycieczki dowiedziały się o tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem. Piekły pierniczki i bułeczki oraz robiły stroiki.
[Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów]
[Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów]
[Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów]

Justyna Mirkiewicz

Dodano 20.12.2017.


:: KONKURS RECYTATORSKI Z WIERSZEM W NOWY ROK!
Zapraszam uczniów klas II, III, IV i V do udziału w konkursie recytatorskim i zaprezentowanie wiersza o tematyce noworocznej lub dotyczącego roku kalendarzowego. Konkurs odbędzie się 5 stycznia. Osoby chętne i zainteresowane wyborem repertuaru zapraszam do biblioteki.

Beata Partyka

Dodano 19.12.2017.


:: Słodkie Mikołajki
Jak co roku Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich koleżanek i kolegów miłą niespodziankę: każdy otrzymał czekoladowego Mikołajka i jabłuszko. Prezenty zakupiliśmy z funduszy pozyskanych ze sprzedaży gofrów i kawy dla rodziców. Dziękujemy rodzicom za wsparcie naszych inicjatyw.

Hanna Ruszkiewicz

Dodano 17.12.2017.


:: Z projektem pt „Piękny umysł” .
W miesiącach listopad-grudzień gościliśmy w naszej szkole wykładowców z Wyższej Szkoły Gospodarki, którzy realizowali zajęcia w ramach projektu pt. „Piękny umysł”. Odbyły się zajęcia warsztatowe dotyczące m.in: profilaktyki uzależnień i promocji zdrowego stylu życia, przeciwdziałania agresji, umiejętności społecznych oraz warsztat socjoterapeutyczny w klasie VII oraz klasach gimnazjalnych. Rodzice uczestniczyli w prelekcji pt. „Jak mówić, żeby dzieci słuchały, jak słuchać, żeby dzieci mówiły”.

Hanna Ruszkiewicz

Dodano 17.12.2017.


:: Tydzień kariery
Jak co roku w naszej szkole realizowany jest Tydzień Kariery, czyli cykl zajęć związanych z wyborem szkoły ponadpodstawowej i zawodu dla uczniów klas II i III gimnazjum z udziałem doradcy zawodowego z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Bydgoszczy. Oprócz zajęć warsztatowych uczniowie mieli możliwość indywidualnego przedyskutowania swoich wyborów w ramach konsultacji indywidualnych.

Hanna Ruszkiewicz

Dodano 17.12.2017.


:: "Janowym piórem"
Dnia 21.11.17 klasy czwarte i piąta wybrały się wraz z wychowawcami do Multikina na przedstawienie pt."Magia teatru". Spektakl został przygotowany przez aktorów teatru "Atrtenes". Uczniowie mogli uzyskać informacje na temat kina i teatru. Mogli też uświadomić sobie na czym polegają różnice między nimi. Lekcja w Multikinie była cenna i przydatna a wiedza przekazana w łatwy do zrozumienia i prosty sposób.
Następnego dnia 22.11.17 Ci sami aktorzy przygotowali dla starszych uczniów VII, I i II g podróż po renesansie w poszukiwaniu informacji na temat Jana Kochanowskiego. "Janowym piórem" bo taki tytuł nosiło przedstawienie okazało się dobrą lekcją na temat tego renensansowego poety.

Justyna Mirkiewicz

Dodano 17.12.2017.


:: Gra miejska dla wolontariuszy SKC
Wolontariusze Szkolnych Kół Caritas zostali zaproszeni na adwentowy dzień skupienia. Rozpoczęlismy go Mszą świętą w kościele pw. św. Józefa (przy siedzibie Caritas). Następnie wzięliśmy udział w grze miejskiej. Pierwsze zadanie zaprowadziło nas aż do Myślęcinka, gdzie mieści się stadnina koni - oddział Caritas, zajmujący sie m.in. hipoterapią. Następnie dowiedzieliśmy się jak funkcjonuje pierogarnia "Pod Aniołami", gdzie Iga dała krótki koncert. Odwiedziliśmy także "okno życia" oraz "Betlejem", gdzie udzielana jest pomoc bezdomnym i ludziom w potrzebie. Całość zakończyliśmy w siedzibie Caritas. Oczywiście emocji było znacznie więcej! Nasi wolontariusze musieli wcielić sie w rolę dziennikarzy i przeprowadzali uliczną sondę nt. okna życia. Mogli zatem odkryć swoje talenty dziennikarskie. Nie zabrakło także "dłuuuugich spacerów" i pogoni za komunikacją miejską. Serdecznie dziękuję wolontariuszom za pełen wrażeń dzień!
[Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów]

ks. Rafał Muzolf

Dodano 17.12.2017.


:: Aktywni Animalsi!
6 grudnia w Filharmonii Pomorskiej odbył się Koncert Mikołajkowy „Świat bez zwierząt byłby smutny” Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska”. Cały dochód z koncertu przeznaczony został na rzecz potrzebujących zwierząt m.in. ze schroniska w Rozwarzynie, które wspieramy od wielu lat.
Uczniowie naszej szkoły z klas III, V i VII pod opieką p. Barbary Boniek i p. Renaty Kraski wzięli udział w kweście podczas koncertu.
szyscy ofiarodawcy byli bardzo hojni . Uzbieraliśmy razem ponad 2800 zł i 30 euro! Dziękujemy! Przypominamy, że naszej szkole trwa zbiórka darów na Rozwarzyn. Zachęcamy do udziału. Zwierzęta czekają na naszą pomoc! [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów]

Renata Kraska

Dodano 12.12.2017.


:: EscapeRoom, Lego robotyka, efekty specjalne w kinie
7 klasa Mikołajki spędziła w EscapeRoomie. Jedna z grup ciągu 43 minut wydostała się z pokoju, wyglądającego jak szkolna sala lekcyjna. Żeby utrudnić uczniom zadanie pytania przygotowane były w języku angielskim. Śmiechu było przy tym wiele. Ale to nie był koniec atrakcji w EduRobots. Uczniowie przy stanowiskach komputerowych budowali z klocków Lego pojazdy, które potem zaprogramowane sprzątały wyznaczony teren. Wielką frajdę sprawiły przepychanki zbudowanych własnoręcznie spycharek :) Po powrocie czekały na nich prezenty od Samorządu Uczniowskiego, a w piątek 8 grudnia wybrali się do Multikina na lekcję o efektach specjalnych i film "Za niebieskimi drzwiami". Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Panu Leszkowi Radwańskiemu za zaproszenie na bardzo ciekawą lekcję.
[Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów]

Dodano 10.12.2017.


:: Ogólnopolski Test Ortograficzny rozstrzygnięty!
Znamy już wyniki Ogólnopolskiego Testu Ortograficznego. Uczniowie klasy III zdobyli wysokie miejsca na podium – Korneliusz Piotrowski i Zofia Kawałek otrzymali tytuł Eksperta Ortografii. Pozostali uczestnicy pochwalić się również wysokimi notami. Na tym etapie w konkursie wzięło udział 1244 uczniów z całej Polski.
Serdecznie gratulujemy i jesteśmy bardzo dumni!!!

Barbara Boniek

Dodano 10.12.2017.


:: Szkolny etap miejskiego konkursu „Brzechwolandia”
15.11.2017 r. odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego "Brzechwolandia”. Wystąpili w nim uczniowie klasy III. Dzieci zaprezentowały znane i mniej znane wiersze J. Brzechwy. Jury w składzie: p. l. Januszewska, p. H. Ruszkiewicz, p. M. Zawistowska wybrało laureatów konkursu. Nagrodę specjalną i występ w XVII Miejskim Konkursie Recytatorskim " Brzechwolandia" w SP nr 14 wygrała Zuzanna Markowska (wiersz pt. „Katar”). Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy!
[Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów]

Barbara Boniek

Dodano 10.12.2017.


:: Pokaz strojów ludowych
Klasa III a odbywając podróże po regionach Polski zapoznawała się z kulturą, obyczajami, a także strojami ludowymi "małych ojczyzn". Uczniowie zaprosili dzieci z klas II a i II b do wspólnej podróży z tancerzami zespołu "Płomienie". W ramach tego spotkania odbył się pokaz strojów ludowych połączony z nauką kroków kujawiaka. Dowiedzieliśmy się wiele na temat historii pochodzenia strojów regionalnych oraz poznaliśmy obyczaje ludowe z różnych zakątków Polski. Uczniowie rozpoznali stroje łowickie, krakowskie, podhalańskie i kujawskie. Kolejne były już zagadką: strój opoczyński, rzeszowski oraz górali ze Spisza. Następne spotkania tym razem taneczne będą okazją do nauki tańców ludowych.
[Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów]
[Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów]
[Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów]

Barbara Boniek

Dodano 10.12.2017.


:: Góra Grosza
27 listopada w całej Polsce ruszy już po raz 18 akcja Góra Grosza. Nasza szkoła jak co roku przyłącza się do zbiórki. A zatem przynoście grosiki i pobijmy nasz rekord z roku 2014, a było to 38 kilogramów. Grosiki do 2 stycznia 2018 roku zbieramy w swoich klasach. Która klasa w tym roku uzbiera najwięcej?
Więcej informacji na ten temat na stronie
http://towarzystwonaszdom.pl
[Rozmiar: 88256 bajtów]

Dodano 24.11.2017.


:: KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH W SZPITALU ONKOLOGICZNYM
19 listopada 2017r. zespół Melange już po raz trzeci zaprezentował się z okazji Święta Niepodległości w Centrum Onkologii w Bydgoszczy. W repertuarze młodych wykonawców znalazły się najpopularniejsze pieśni patriotyczne, powstańcze i legionowe przeplatane krótkim rysem historycznym dotyczącym wydarzeń listopadowych 1918 roku. Atmosfera koncertu była niezwykle podniosła i wzruszająca.
[Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów]

Lidia Januszewska

Dodano 22.11.2017.

:: Tydzień kolorów
13-17 listopada 2017 r.
poniedziałek - granatowy
wtorek - szary
środa - czerwony
czwartek - bordowy lub różowy
piątek - zielony
Ubrani w powyższe kolory nie są w danym dniu pytani!
Dodano 14.11.2017.

:: Gdzie Bóg płacze, świat milczy, Ty działaj...
Nasi uczniowie - wolontariusze Szkolnego Koła Caritas - włączyli się w organizację IX Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku naszą modlitwą i ofiarą wspieramy Bliski Wschód. Dziękujemy za świadectwo pamięci o tych, którzy cierpią tylko dlatego, że wierzą w Chrystusa!
[Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów]

ks. Rafał Muzolf

Dodano 13.11.2017.

:: Sałatki z ryżem
Uczniowie klasy III a prowadząc wirtualne podróże po Azji, trafili na pola ryżowe. Stało się to inspiracją do przygotowania sałatek z ryżem. Sprawdzone, domowe przepisy oraz nowy z podręcznika, były okazją do kolejnej kulinarnej przygody. Po umyciu rąk i przygotowaniu stanowisk pracy, 4-osobowe drużyny przystąpiły do pracy. Intensywny proces produkcji sprawił, że tym razem nie było mowy o wyjściu na przerwę. Entuzjazm towarzyszył wszystkim do końca. Powstały 2 sałatki z kurczakiem i 2 z warzywami. Wspaniale doprawione bardzo nam smakowały. Degustacja była ważnym elementem naszej pracy. Już niedługo będziemy przygotowywać kolejne potrawy.
[Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów]

Barbara Boniek

Dodano 13.11.2017.

:: Święto 11 Listopada
Z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości grupa projektowa z klasy trzeciej gimnazjum wraz z zespołem "Melange" przygotowała montaż muzyczno-słowny. 13 listopada mieliśmy okazję posłuchać wielu przepięknie wykonanych i wzruszających pieśni patriotycznych. Muzyką zilustrowano trudne wydarzenia z historii Polski tj. rozbiory, powstania narodowe czy udział Polaków w I wojnie światowej.
[Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów]
[Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów]
[Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów]
[Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów]
Dodano 13.11.2017.

:: Z wizytą w radiu PIK
7 listopada 2017 r. klasa IIIa udała się z wizytą do Radia PIK. Ta jedna z najstarszych rozgłośni radiowych w 2015 r. obchodziła jubileusz 80-lecia. Siedziba Polskiego Radia na Pomorza i Kujaw mieści się w zabytkowej kamienicy, przy ulicy Gdańskiej 48. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się pracy prezenterów radiowych, zobaczyć jak przygotowuje się i obrabia emitowane materiały. Poznali historię rozgłośni oraz niektórych postaci z nią związanych (m.in. Jeremiego Przybory). Niektórzy chcieli spróbować swoich sił na antenie. Może wśród nas znajduje się przyszły radiowiec.
[Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów]

Barbara Boniek

Dodano 29.10.2017.

:: NAJPIĘKNIEJSZY RÓŻANIEC
Międzyszkolny konkurs na najpiękniejszy różaniec rozstrzygnięty!
Jury nagrodziło wszystkich uczestników, wskazując jednocześnie laureatów:
Miejsce I - Wiktoria Szymańska
Miejsce II - Kinga Czajkowska
Miejsce III - Maria Sobczyńska (SP nr 12) i Adam Dywicki
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
[Rozmiar: 88256 bajtów]

ks. Rafał Muzolf

Dodano 29.10.2017.

:: ELIMINACJE DO 18 OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI DZIECI I MŁODZIEŻY „TĘCZOWE PIOSENKI” JANA WOJDAKA
Dnia 28 października 2017 nasza uczennica Zuzanna Nowak wzięła udział w eliminacjach do 18 Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Tęczowe Piosenki” Jana Wojdaka, organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury i Stowarzyszenie Edukacyjno – Kulturalne „Salon Artystyczny” w Chodzieży. Patronem medialnym przesłuchań była Telewizja Polska S.A., oddział TVP 3 w Poznaniu. Każdy z uczestników zaśpiewał jedną bądź dwie piosenki z repertuaru lidera zespołu „Wawele”, przy akompaniamencie lub profesjonalnym podkładzie muzycznym. Naszej Zuzi udało się zakwalifikować do koncertu finałowego w kategorii 14 – 16 lat, który odbędzie się 11 i 12 listopada w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. Serdecznie gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za dalsze podboje muzyczne.
[Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów]

Lidia Januszewska

Dodano 29.10.2017.

:: „Dzieci z Bullerbyn” na wesoło
Uczniowie klasy IIIa z wypiekami na twarzy śledzili losy bohaterów książki A. Lindgren, „Dzieci z Bullerbyn”. Żyli przygodami Lassego, Bossego Lisy, Ollego, Britty i Anny. Bullerbyn to maleńka wioska, ale wcale nie jest tam nudno. Każdy dzień, z pozoru zwyczajny, staje się świetną przygodą. Można łowić raki, spać w stogu siana, szukać skarbów, założyć spółdzielnię wiśniową oraz przesyłać wiadomości sznurkową pocztą. A najważniejsze, że przyjaciele i rodzina zawsze są blisko. Opowieści o dzieciach z Bullerbyn to przecież ukochana lektura z dzieciństwa kilku pokoleń czytelników. Po przeczytaniu książki przyszedł czas na sprawdzenie, tego co zapamiętaliśmy. Quiz wiedzy z lektury dostarczył wielu wrażeń i pokazał, że warto czytać książki. Grzybowe słodycze były wspaniałą nagrodą za dobre odpowiedzi. Czekamy ma kolejną lekturę.
[Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów]

Barbara Boniek


Dodano 29.10.2017.

:: Jesienne poszukiwania
Klasa III a udała się na poszukiwania liści klonu, z których będą tworzone niezwykłe dzieła sztuki. Znaleźliśmy niezwykle pięknie przebarwione, zarówno te czerwone, zielone, żółte, jak i brązowe. Na bieżąco będziemy was informować o naszych pracach.
[Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów]

Barbara Boniek


Dodano 27.10.2017.

:: Ogólnopolski Test Ortograficzny
Siedmioro uczniów klasy III a 24.10.2017r. przystąpiło do Ogólnopolskiego Testu Ortograficznego skierowanego do szkół podstawowych, a organizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej. Dzieci w ogromnym skupieniu rozwiązywały zadania, szukając prawidłowych odpowiedzi. Teraz pozostanie nam oczekiwanie na wyniki i cichutka nadzieja na tytuły: Arcymistrza, Mistrza i Eksperta Ortografii.
[Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów]

Barbara Boniek


Dodano 27.10.2017.

:: Uhonorowana Barbara Boniek
W dniu 17.10.2017 r. w Muzeum Etnograficznym w Toruniu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej gdzie Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego wręczył nagrodę i wyróżnienia w konkursie na Kujawsko-Pomorskiego Lidera Edukacji 2017. Wśród 18 nauczycieli z całego regionu wyróżnieniem została uhonorowana pani Barbara Boniek . Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
[Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów]

Grzegorz Kozak - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 34 w Bydgoszczy


Dodano 23.10.2017.

:: "Geocaching? Klasa V chętnie wyjaśni o co chodzi!"
Geocaching to międzynarodowy serwis, dzięki któremu można stać się niczym młody "Indiana Jones". Mając właściwą aplikację przemierzasz okolice, poszukujesz tajnych skrzynek, zdobywasz wiedzę i świetnie się bawisz! Niemożliwe? Zerknij na www.geocaching.pl i dołącz do zabawy.
Uczniowie klasy V stali się administratorem takiej tajnej skrzynki i czekają na jej akceptację. Wtenczas będziecie mogli znaleźć nasz skarb!
Ps. Prezentujemy jedynie kilka zdjęć, by nie zdradzić położenia naszej skrzynki.:)
[Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów]

ks. Rafał Muzolf

Dodano 12.10.2017.

:: Wycieczka do Zagrody Pałuckiej
3 października uczniowie klas drugich oraz klasy trzeciej wybrali się na wycieczkę do Zagrody Pałuckiej w Gąsawie. Dzieci wzięły tam udział w warsztatach edukacyjnych ,,Od ziarenka do bochenka”, dzięki którym poznały rodzaje zbóż, dawne sposoby młócenia oraz miały okazję samodzielnie upiec świeże bułeczki. Największą radość sprawiły jednak dzieciom wykopki na pobliskim polu i degustacja samodzielnie zebranych i upieczonych ziemniaków. Poza ziemniakami uczniowie mogli też podziwiać buraki cukrowe i kukurydzę, dzięki czemu rośliny okopowe nie są już im obce . Na zakończenie pobytu zadbaliśmy o zwierzęta w zagrodzie. Wiele przyjemności sprawiło nam karmienie kóz, kaczek, gęsi i osiołka.
[Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów]

Aleksandra Gapińska


Dodano 12.10.2017.


:: Dzień Edukacji Narodowej
12 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawcą zaprosili wszystkich pracowników naszej szkoły na wspaniałe przedstawienie. Zgromadzeni usłyszeli wiele pięknych życzeń oraz otrzymali przepis na idealnego ucznia ;)
[Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów]
Dodano 13.10.2017.


:: "Żywy pomnik JP II"
Jan Paweł II mawiał, że najbardziej podobają mu się żywe pomniki - ludzie, którzy żyją papieskim przesłaniem. Doskonale to rozumieją wolontariusze SKC, którzy w niedzielę (8.10.) kwestując, zbierali fundusze na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Każdy dar serca, poświęcony czas to żywy pomnik naszego wielkiego Rodaka. Cieszymy się z tak wspaniałej młodzieży i serdecznie dziękujemy za ich pracę!
[Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów]

ks. Rafał Muzolf


Dodano 12.10.2017.


:: W-f na trampolinach
Klasa 4a i 7 również bawiły się w Jumpin Place. A jak? Obejrzyjcie filmik.
Dodano 08.10.2017.


:: Kukiełki z warzyw
W ramach realizacji tematu ,,W jesiennym ogrodzie” uczniowie klasy 2a wykonali na zajęciach technicznych kukiełki z wybranych przez siebie warzyw. Dzięki wyobraźni i zdolnościom plastycznym dzieci powstały wspaniałe prace. Nasza klasowa wystawa kukiełkowa przypomina nam o zdrowym odżywianiu, znaczeniu warzyw w naszym jadłospisie i zachęca do ich spróbowania.
[Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów]

Aleksandra Gapińska

Dodano 04.10.2017.


:: Jesienny spacer do lasu
Uczniowie klasy 2 a wybrali się na jesienny spacer do pobliskiego lasu. Celem wycieczki była obserwacja przyrody i rozpoznawanie gatunków drzew po wyglądzie liści. Dużo radości sprawiło też dzieciom tworzenie jesiennych, kolorowych bukietów z liści.
[Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów]

Aleksandra Gapińska

Dodano 04.10.2017.


:: Uczestniczyliśmy w III Festiwalu Zdrowego Stylu Życia
Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w III Festiwalu Zdrowego Stylu Życia organizowanym przez Kujawsko Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. W ramach tego przedsięwzięcia odbyły się warsztaty przygotowane przez KCPN pt „Jak dobierać słowa, aby skutecznie się porozumiewać” w oparciu o Porozumienie bez przemocy wg metody M. Rosenberga. Uczniowie dowiedzieli się jak pozbyć się języka przemocy tzw. języka "szakala", który generuje konflikty i negatywne emocje oraz jak zamienić codzienną komunikację na język "żyrafy" -przemawiać językiem pełnym empatii i szacunku.
Odbyły się warsztaty prozdrowotne przygotowane przez Zespół Szkół Gastronomicznych pt. „Racjonalne żywienie receptą na zdrowie”.
Ponadto uczniowie klas starszych uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych pt „ Odpowiedzialność prawna nieletnich” a młodsze gościły psa przewodnika Straży Miejskiej w ramach zajęć pt „ Zwierzęta –nasi przyjaciele”. Dzieci dowiedziały się, jak reagować na spotkanie z nieznajomym, agresywnym psem, ćwiczyły bezpieczną pozycję „na żółwia”. Obejrzały jak piesek wykonuje różne komendy swojego przewodnika. Walker zdobył serca wszystkich maluchów, które już dopytują, kiedy ponownie nas odwiedzi?
[Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów]

Hanna Ruszkiewicz

Dodano 03.10.2017.


:: "Bydgoszcz mówi STOP zwolnieniom z wychowania fizycznego".
W ramach akcji "STOP zwolnieniom z WF" 28 września uczniowie klasy V i II gimnazjum uczestniczyli w zorganizowanych zajęciach pod okiem instruktorów w bydgoskim parku trampolin "Jumpin Place". Zajęcia poprzedziła kilkunastominutowa rozgrzewka, a potem były skoki, przewroty w powietrzu i inne nietypowe ćwiczenia. O tym jak bawili się nasi uczniowie możecie przekonać się oglądając zdjęcia poniżej.

[Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów]

Anna Kryniecka

Dodano 03.10.2017.


:: „Wolontariusze na 5+“
Zakończyliśmy już akcję Szkolnego Koła Caritas
„Z uśmiechem do szkoły”. Miło nam zatem poinformować, że dochód ze sprzedaży cegiełek wyniósł 480 zł,
z czego połowę kwoty przekażemy na cele charytatywne naszej szkoły.
Serdecznie DZIĘKUJĘ WSPANIAŁYM
WOLONTARIUSZOM za pracę i zapraszamy nowych chętnych
(szczegóły w zakładce WOLONTARIAT).
[Rozmiar: 88256 bajtów]

ks. Rafał Muzolf

Dodano 28.09.2017.


:: Clean up the World - Sprzątanie świata
"Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W tym roku akcja przebiegała pod hasłem: "NIE MA ŚMIECI SĄ SUROWCE"
18.09.2017r. nasza szkoła, jak co roku, dołączyła do akcji „Sprzątania świata”. Wysłuchaliśmy pogadanek w klasach, obejrzeliśmy filmy o tematyce ekologicznej i porządkowaliśmy tereny wokół szkoły oraz pobliski las. Na szczęście pogoda dopisała i klasy mogły wziąć udział w akcji w myśl hasła „Chcesz zmienić świat – zacznij od siebie i swego podwórka”.
[Rozmiar: 88256 bajtów]

Renata Kraska

Dodano 25.09.2017.


:: Gdańsk-Sopot: Wyjazd edukacyjno- rekreacyjny
W dniu 20 września klasa III gimnazjalna wyruszyła do Gdańska i Sopotu by rozpocząć realizację projektu językowego. Zadaniem uczestników było zebranie materiałów do długoterminowego projektu, którego efektem będzie stworzenie dwóch mini przewodników po Gdańsku i Sopocie w języku angielskim: ”Top five of Gdańsk”, ”Top five of Sopot”. Poza obydwoma miastami, gdzie w podziale na dwie grupy zadaniowe uczniowie gromadzili materiały do przewodników, udało nam się także dotrzeć do pięknych klifów w Gdyni Orłowo.
[Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów]

Danuta Kasprzak

Dodano 23.09.2017.


:: NIE POSPALI
Noc z 15 na 16 września uczniowie klasy V i VII spędzili aktywnie w szkole. Walczyli o flagę, grali o północy na Orliku, oglądali filmy, tańczyli, grali w gry planszowe. Na kolację zjedli pizze i tosty, a Oliwia i Ola zrobiły niespodziankę i same upiekły pyszne ciasto. Uczniowie kolejny raz przekonali się, że można świetnie spędzać wolny czas wśród rówieśników bez telefonów, tabletów itp. Już pytają kiedy będzie kolejna noc :)
[Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów] [Rozmiar: 88256 bajtów]
Dodano 20.09.2017.


:: WITAJ SZKOŁO
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 rozpoczęło się mszą świętą, a następnie wspólnym spotkaniem na sali gimnastycznej. Zebranych uczniów, rodziców i nauczycieli powitał Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 34. Odśpiewany został jak co roku Hymn Państwowy. Na koniec spotkania poszczególne klasy wraz z wychowawcami udały się do sal, aby w bardziej kameralnym gronie podzielić się wrażeniami z wakacji i poznać plan lekcji.

[Rozmiar: 88256 bajtów]
Dodano 06.09.2017.


Copyright by Twoja.Strona    ::   Webmaster Agnieszka Kordylewicz: agnieszka-kordylewicz@wp.pl
szablony